EGE ÜNİVERSİTESİ

Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümü

2018-2019/GÜZ DÖNEMİ HAFTALIK DERS PROGRAMI

EÜ BİYOMÜHENDİSLİK BÖLÜMÜ LİSANS DERS PROGRAMI
GÜZ DÖNEMİ 
        Kayıt yenileme:  17-23 Eylül 2018    
Dönem:      Vize:       
        Final:      
        Bütünleme:       
        Tatil:       
    SINIF 1 SINIF 2 SINIF 3 SINIF 4   SEÇMELİ DERSLER
GÜN SAAT I. YARIYIL  III. YARIYIL  V. YARIYIL VII. YARIYIL    
Pazartesi 8:30-9:15       *ENGINEERING ECONOMICS                 (2+0)   GRUP I
9:30-10:15       DD. ÖY. Çeliktaş                                                                               B 111   471 Biyoanalitik ve Biyomühendislik Uygulamaları                                  Dr. Öğr. Üyesi İsmail H. Akgün                              B111
10:30-11:15 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (2+0)   İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ I (2+0) SÇ.DRS.BYMs (2+0) GI  
11:30-12:15 Öğr. Gör. Zeynep TÜRKYILMAZ                       BZ 06   DD S. Sargın                                                                     B 106 471, 479   479 Mühendislikte Tasarım ve Yenilikçi Yaklaşımlar                       Doç. Dr. Suphi Ş. ÖNCEL                                           BZ08
13:15-14:00 GENEL BİYOLOJİ (3+2)   *BUSINESS PLAN FOR LIFE SCIENCES (2+0)  *Simulation and Process Analysis (2+0)  
14:15-15:00 PD MC Dalay,  PD B. Tanyolaç,            PD K.S. Korkmaz, PD E. Hameş   DD Ö.Y. Çeliktaş                                                           B 106 DD S. Öncel                                                                  DD. E. İmamoğlu                                                      B 111    
15:15-16:00 BZ 06 *ENGLISH READING AND CONVERSATION (2+0)  Elektrik Sistemleri ve Dijital Hesaplamaya Giriş (2+0)       
16:15-17:00   DD S. Öncel                                                                  BZ 08         Dr. Öğr. Üyesi A. Şendemir                                  B 106      
Salı 8:30-9:15 *PHYSICS I (3+2) *FLUID MECHANICS (2+2)   *Separation and Purification Process (2+1)   GRUP II
9:30-10:15  DD O. ÜNSALAN                                            BZ 06 Dr. Öğr. Üyesi A. Şendemir,                                                    BZ 08   PD N. Azbar,  DD S. Sargın,                                    Dr. Öğr. Üyesi İ.H. Akgün,                                          D T. K. Gündoğdu   465 Biyobenzerlerin Geliştirilmesi ve Üretimi                                                  Doç. Dr. Ayşe NALBANTSOY                          B111
10:30-11:15 TÜRK DİLİ (2+0) İSTATİSTİK (2+0)  MİKROBİYAL/VİRAL GENETİK (2+0) B 111  
11:30-12:15 M. İnce, BZ 06 PD N. Azbar,                                                             D. TK. Gündoğdu                                                        BZ 08 PD R. Eltem,                                                                      PD .B. Tanyolaç                                                              B 106     467 Alternatif Bir Yenilenebilir Enerji Kaynağı Olarak Mikroalg                   Doç. Dr. Suphi Ş. ÖNCEL                         BZ08
13:15-14:00 *PHYSICS I (3+2)  TERMODİNAMİK (2+2)  BİTKİ DOKU KÜLTÜRLERİ (3+0) BİYOMÜHENDİSLİK TASARIMI (1+3)    
14:15-15:00 DD O. ÜNSALAN  DD S. Öncel,                                                              BZ 08 PD A. Gürel PD M. Elibol    
15:15-16:00 BZ 06   B 106 "  
16:15-17:00       B 111    
               
Çarşamba 8:30-9:15 GENEL BİYOLOJİ (3+2) STOKİOMETRİ (2+2)                                             PD. M. Elibol                                                            BZ08   BİT. TEZİ (0+2)/ BİT. TEZİ (0+6)   GRUP III
9:30-10:15 PD MC Dalay,  PD B. Tanyolaç,            PD K.S. Korkmaz, PD E. Hameş                                BZ06 İMMUNOLOJİ (2+1)  Dan. Öğr. Üyesi   469 Biyoyakıt Üretimi                    Doç. Dr. Esra İmamoğlu                                      B 111
10:30-11:15 *MATHEMATICS I (4+1)  MATHEMATICS III (3+1)  PD E. Hameş    
11:30-12:15 Doç. Dr. Z.. ÖZÇELİK                              BZ 06 PD  Y. Özçelik                                                            BZ08 B 106     455 Süperkritik Akışkan Teknolojileri                             Doç. Dr. Özlem YEŞİL ÇELİKTAŞ                                             B 106
13:15-14:00 BİLGİSAYAR (3+0)   HAYVAN DOKU KÜLTÜRLERİ (3+0)     
14:15-15:00 DD E. İmamoğlu BİYOKİMYA (3+0)  Doç. Dr. A. NALBANTSOY      
15:15-16:00 Bilgisayar Odası PD E. Hameş                                                              Dr. Öğr. Üyesi İ.H. Akgün B 106 SÇ.DRS.BYMs(2+0)GIV   GRUP IV
16:15-17:00   BZ 08   441, 459   441, Biyoinformatik,                      Prof. Dr. Kemal Sami KORKMAZ                     B111
Perşembe 8:30-9:15       BİOMÜHENDİSLİK LABORATUVARI III (1+3)    459 Archaea Biyoteknolojisi Prof. Dr. E. Esin HAMEŞ                              BZ06
9:30-10:15   HÜCRE BİYOLOJİSİ (1+2) *BIOPROCESS ENGINEERING (2+1)       
10:30-11:15   PD K.S. KORKMAZ DD S. Sargın,                                                                      DD. E. İmamoğlu PD. G. Öngen Özgen                                                      Dr. Öğr. Üyesi İ.H.. Akgün    
11:30-12:15   BZ 08 B 106 B111    
13:15-14:00   STOKİOMETRİ (2+2)                                  PD. M. Elibol                                                            BZ08        
14:15-15:00 ÜNİVERSİTE YAŞAMINA GİRİŞ (1+0)                                                                   PD B. Tanyolaç                                                  BZ06      
15:15-16:00 *CHEMISTRY I (2+2)     SÇ.DRS BYMs(2+0)GIII                  
16:15-17:00 Dr. Öğr. Üyesi İ.H. Akgün,                           BZ 06   455, 469    
Cuma 8:30-9:15   *FLUID MECHANICS (2+2) BİYOMÜHENDİSLİK LABORATUVARI I (1+5)       
9:30-10:15    Dr. Öğr. Üyesi A. Şendemir                                                 BZ 08        
10:30-11:15 *CHEMISTRY I (2+2) MATHEMATICS III (3+1) PD E. HAMEŞ                                                                      ÖGD H. Y. Temel      
11:30-12:15 Dr. Öğr. Üyesi İ.H. Akgün                                    BZ 06 PD  Y. Özçelik                                                              BZ08 B106  
13:15-14:00 *MATHEMATICS I (4+1)    " SÇ.DRS BYMs(2+0)GII                      
14:15-15:00 Doç. Dr. Z. ÖZÇELİK   " 465, 467    
15:15-16:00 BZ 06     *Introduction to Biomedical Engineering (2+0)     
16:15-17:00       Dr. Öğr. Üyesi A. Şendemir                                            B111    
               
               
NOT: (1) Seçmeli derslerin belirlenmesinde her gruptan  en fazla BİR adet olmak üzere toplam İKİ adet ders ilgili öğretim üyesinin onayı alındıktan    
  sonra seçilecek olup bu dersler yine ilgili öğretim üyesinin belirlediği yer ve zamanda yapılabilecektir.      
(2) Bu taslak program İnternet kaydı için E.Ü. Öğrenci İşleri tarafından son değişiklikler yapılarak yayınlandıktan sonraki şekliyle geçerli olacaktır.