canlı destek

Sürdürülebilir Kalkınma Amacı (SDG) Etkinlik Formu

Ege Üniversitesi, 2020 yılından bu yana Birleşmiş Milletler (BM) tarafından kabul edilen 17 SDG'nın tümünü "Bireysel Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi" olarak kabul etmekte, üniversitemizde tamamlanan etkinliklerin ilgili Sürdürülebilir Kalkınma Amacı (SDG) ile etiketlenip sistematik olarak toplanabilmesi için çalışmalarına devam

etmektedir.Bu amaçla hazırlanan SDG Panelinde (https://surdurulebilir.ege.edu.tr/tr-15946/sdg_panel.html) yer alan "SDG Etkinlik Formu"na https://surdurulebilirkalkinma.ege.edu.tr/form/sdg-etkinlik.php adresinden ulaşabilirsiniz. 

 

Bu doğrultuda biriminiz bünyesinde, akademik ve idari personel ile öğrencileri tarafından, 2021 ve 2022 yıllarında yapılan SDG tanımlarına uygun etkinliklerin, üniversite uluslararası sıralama başvurularında kullanılabilmesi için en geç 4 Kasım 2022 Cuma günü mesai bitimine kadar ilgili panele eklenmesi gerekmektedir. Panel her daim erişime açık kalacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak etkinlikler de panel aracılığıyla koordinatörlüğe ve SDG çalışma gruplarına iletilebilecektir. Panel girişi ile birlikte yapılan çalışmaların, raporlarda ve haberlerde yer alması sağlanmış olacaktır.

 

Bu etkinliklerin raporlanması ile Ege Üniversitesinin ulusal ve uluslararası görünürlüğünün artırma çalışmalarına katkı verilmiş olacaktır.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ