Ege Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü - SAN-TEZ Projeleri
EGE ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
BİYOMÜHENDİSLİK BÖLÜMÜ
BİYOMÜHENDİSLİK BÖLÜMÜ
SAN-TEZ Projeleri

     Spirulina katkılı cilt kremlerinin geliştirilmesi ve hücre kültürleri üzerindeki etkilerinin incelenmesi, DALAN Kimya A.Ş., Prof. Dr. Meltem CONK DALAY, (2007- 2009).
     Bazı kozmetik maddelerin cilt irritasyon potansiyelinin tespitinde kullanılabilecek yeni in vitro  bir test modelinin geliştirilmesi, ANKA  Özel Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti., Prof. Dr. S. İsmet DELİLOĞLU-GÜRHAN, (2009-2012).
     Myrobolan B. erik kök anacının (Prunus cerasifera L.) sıvı kültürlerde büyük ölçekte mikroçoğaltımı, ASGEN Tar. Tic. A. Ş.,  Prof. Dr. Aynur GÜREL (2009-2011)
     Akuakültür amaçlı kuru alg konsantresi üretimi, NEKTAR Yem Ltd. Şti., Prof. Dr. Meltem CONK-DALAY (2010-2012).
     Zeytinyağı işletme atığının biyoproseslerde hammadde olarak değerlendirilmesi, Tarkan Denizer Zeytinyağı ve Pansiyon İşletmesi, Prof. Dr. Murat ELİBOL, (2010-2013).
     Kalp krizinin ve kalp yetmezliğinin hızlı tespiti için tanı kiti geliştirilmesi, Türklab Tıbbi Malz. San. Tic. A. Ş., SK Teknoloji Araş. Gel. Ltd. Şti., Prof. Dr. S. İsmet DELİLOĞLU-GÜRHAN, (2010-2013).
     Kabuklu deniz ürünleri atıklarından kitin-kitosan üretim prosesinin optimizasyonu, Adaga Gıda ve Danışmanlık A. Ş., Prof. Dr. Murat ELİBOL, (2011-2013).
    Mikrobiyal gübre olarak Trichoderma citrinoviride (P18) mikropropagüllerinin üretim, kurutma ve biyoformülasyon optimizasyonu ile performansının incelenmesi, Prof. Dr. Rengin ELTEM, Yrd. Doç. Dr. Sayıt SARGIN, Can Uraz KAYA, (2012).
     Bazı orkide türlerinin in vitro koşullarda üretimleri ve çiçeklenmelerinin ticari çapta gerçekleştirilmesi, Ön Danışmanlık Turizm Taah. ve Tic. Ltd. Şti., Prof Dr. Aynur GÜREL, (2012-2014).
     Bakteriyel selülozdan doğal yüz maskesi üretimi, BioRed Laboratuvar Ürünleri ve Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti, Doç. Dr. E. Esin HAMEŞ-KOCABAŞ, Yrd. Doç. Dr. Aylin ŞENDEMİR ÜRKMEZ, (2013-2015).