Ege Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü -
EGE ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
BİYOMÜHENDİSLİK BÖLÜMÜ

EGE ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

BİYOMÜHENDİSLİK BÖLÜMÜ

AKADEMİK KADRO


Önsöz

2000 yılında çok yeni ve ülkemizde pek bilinmeyen bir alanda lisans düzeyinde eğitim vermek üzere öğrenci almaya başlayan Ege Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü 2017 yılında 14. dönem mezunlarını vermiş olmanın gururunu ve sevincini yaşamıştır.

Bölümümüz geçen 1yılda akademik ve teknik altyapısını geliştirme gayretlerine girmiş, kuruluşundan 6 yıl sonra AB 6. Çerçeve Programı kapsamında, BIO-ACE Projesi ile Biyomühendislik ve Biyoteknoloji alanında ‘Ulusal Mükemmeliyet Merkezi’ seçilmiş ve ülkemizde birçok öncü ve önemli çalışmalara imza atmıştır.

Devamını Oku >
Bölüm Tanıtımı

Biyomühendislik, moleküler biyoloji, biyokimya, mikrobiyoloji, hücre metabolizması ile, temel mühendislik ve malzeme bilimlerindeki hızlı ilerlemeler sonucu gelişen biyolojik teknikler ile mühendislik ilkelerinin canlı sistemlere ve bunlarda karşılaşılan sorunlara uygulandığı bir bilim dalı olarak, biyoproses mühendisliği...

Devamını Oku >
Aday Öğrenci

Ege Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü ülkemizdeki mühendislik fakülteleri içinde kurulan ilk “Biyomühendislik Bölümü” dür. Detaylı bilgi için 232  444 65 26 nolu telefondan Ege Üniversitesi Tanıtım Ofisi ile iletişime geçebilir veya iletisim@ege.edu.tr mail adresine mail gönderebilirsiniz.

Devamını Oku >
Akademik

Öğretim Kadrosu

Kuruluşunda 6 akademik personel ile eğitim öğretim ve araştırma faaliyetlerine başlayan Biyomühendislik Bölümü’nde 2017 Haziran ayı itibari ile farklı disiplinlerden 18 öğretim üyesi çalışmaktadır.

Devamını Oku >